نصیب و قسمت آمریکا اخراج مهاجران ثبت نشده را آغاز می کند

به گزارش فارس، ماموران اداره اجرائیات گمرک و مهاجرت آمریکا، سپس از زود دو هفته ای دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور، از روز یکشنبه هفته آینده عملیات گسترده اخراج مهاجران ثبت نشده را آغاز می کنند.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، ماموران سازمان آیس صبر است در روانی این عملیات بزرگ، زیاد از دو هزار مهاجر که از نظر ترامپ غیرقانونی هستند را در ۱۰ شهر بزرگ آمریکا برده و از این ناحیه اخراج کنند.

به گفته دو مقام وزارت امنیت تویی آمریکا، این عملیات استراحت است طی چند روز انجام شود و شامل اخراج مهاجرانی که با صیقلی وثیقه رخصت حضرت در ایالات متحده را داشتند نیز می شود. پهلو این اساس، حتی ممکن است مهاجرانی که هدف حقیقی این عملیات نیستند اما در زمان عملیات در آن نگرش حضور دارند نیز بازداشت شوند.

اداره آیس از سوی ترامپ ماموریت دارد مهاجران غیرقانونی را درون زننده ترین زمان امکان پذیر از ایالات متحده اخراج درنگ حتی عاری اینکه امکان زندگی این افراد در بیرون از آمریکا یا کشورهای مبدأ خویشتن را سنجیده باشد.

رئیس جمهور آمریکا بامداد دوم تیر ماه با اشاره بوسیله فشارهای برخی نمایندگان کنگره در این باره، تو صفحه توئیتر خود نوشته حیات که به درخواست دموکرات ها این عملیات را بخاطر دو هفته به تعویق انداخته تا در خصوص مسئله مهاجران غیرقانونی مذاکرات بیشتری با آنها داشته باشد. وی تاکید کرد که داخل قیافه حاصل نشدن توافقی با دموکرات ها، عملیات طرد دنباله فاحش می کند.

ترامپ از زمان مبارزات انتخاباتی خویشتن تو سال ۲۰۱۶ و همچنین بعد از به دست قبض زمام اختیارات در کاخ سفید، مقابله با مهاجران غیرقانونی را تو اولویت اجازه کار قضا و قدر خود استراحت داده و تا کنون اقدامات متعددی شبیه دیوارکشی و اعزام نیروی نظامی به مرز مکزیک عمل داده است.

با این وجود، شمار افرادی که توسط آژانس اجرائیات مهاجرت و امور گمرکی درون دوره ریاست جمهوری ترامپ از آمریکا اخراج شده اند، بسیار کم از تعدادی است که در پرگیر باراک اوباما رئیس جمهور پیشین این کشور اخراج شدند. در سال مالی گذشته در آمریکا این آژانس ۲۵۰ هزار مهاجر فاقد مدارک کافی را از این کشور طرد کرد.  در حالی که این تعداد در سال ۲۰۱۲، ۴۱۰ هزاره نفر بود.