وضعیت کرونا تو ایران اصلا خوب ازاله | دو هفته آینده رعایت نکنیم دو ماه بیشتر درگیر می شویم

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از کمیسیون خبرنگاران جوان، علیرضا رئیسی با اظهار اینکه شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور به ۱۷۳۶۱ نفر رسید، پیش روی کرد: آمارها مدال می دهد که همه استان ها برده هستند.

او افزود: حکم مفید این است که بوسیله صورت فعال با کرونا مقابله کنیم ؛ علی رغم تذکرات یدکی که داده می شود  متاسفانه بسیاری از مردم کرونا را اکید نگرفته اند.

رئیسی با رمز به اینکه وضعیت کنونی اصلا خوب نیست، ابرام کرد: در این دو هفته زرین داخل صورت حاضر بودن رعایت موارد پیشگیری گفته شده، قطع زنجیره بیش از دو ماه به طول می انجامد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت  یادآوری کرد: کرونا بسیار آسیب زاست و مردم باید آن را اکید بگیرند و در خانه بمانند.

او پیاده شدن کاهش ترددها و نرفتن به سفرهای غیرضروری تأکید کرد و ادامه داد: چندی از کشورها قرنطینه کردند، یعنی نیروی انتظامی جلوی بناء ها گذاشتند و کسی واقعا نمی تواند از خانه بیرون شود. چندی از کشورهای اروپایی همچنین جریمه های بسیار سنگینی رویه کردند اما ما با توجه بوسیله شرایط فرهنگی کشور و با توجه به سطح اشتی انسان و امکانات موجود از مردم خواستیم که داخل ساختمان بمانند و از درگاه درون اجتماعات اجتناب کنند.

رییسی گفت: آدم می توانند با ورود بوسیله سامانه salamat. gov.ir اشتی خودشان را گزارش دهند و خواه با همکاران ما با شماره ۴۰۳۰  ارتباط گرفته تا از روال مشاوران مربوطه، راهنمایی لازم انجام شود.

 کمک بهداشت وزارت بهداشت ضمن هشدار، تصریح کرد: اگر ما تنها دو هفته بتوانیم  از مسکن بیرون نیاییم در کنترل بیماری زیاد طرز کار خواهد بود ولی  اگر این دو هفته را تعظیم نکنیم، متجاوز از ۲ ماه محبوس بوده و تلفات زیاد اضافی خواهیم عدل.