روحانی: عالمگیر کرونا باعث نمایان شدن ضعف های ناحیه شد

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از پایگاه خبری اربابی جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی مهتر جمهور امروز و پس از پایان نشست ستاد اقتصادی دولت تو کنفرانس ویدئوکنفرانسی با استانداران، روسای ستادهای مقابله با کرونا، اعضای کادر درمانی و مملکت بهداشت و درمان در استانهای قزوین، آذربایجان شرقی، البرز و یزد تو روند وضعیت کنونی این استان ها و اقدامات انجام شده بخاطر مقابله با شیوع ویروس کرونا و نیز تداوی مبتلایان به این ویروس استراحت گرفت.

عالم در مناسبت تصویری با بیمارستان بطرف خانه قزوین درباره روند رجوع بیماران به این مرکز درمانی و چگونگی ارائه خدمات درمانی به مبتلایان ویروس کرونا و همچنین اقدامات انجام شده داخل راستای رعایت مسائل ایمنی بخاطر کادر درمانی و پزشکی فعال در این بیمارستان از دکتر کریمی رئیس بیمارستان ولایت سوالاتی را مطرح کرد.

مهتر  بیمارستان بخانه برگشتن قزوین در پاسخ بوسیله سوالات رئیس جمهور با بیان اینکه روند مراجعه بیماران و بستری آنها رو به کاهش است، گفت: خوشبختانه از لحاظ نمایش خدمات بخاطر درمان بیماران مبتلا بوسیله ویروس کرونا مشکل چندانی وجود ندارد و پزشکان، پرستاران و کادر درمانی این مرکز به نعوظ شبانه روز داخل حال مجاهدت برای ارائه خدمات بوسیله مردم هستند.

وی با رمز به اینکه این درمانگاه دارای ۳۰۹ تخت علیل و دارای کلینیک های تخصصی و زبر تخصصی بوده و درون مجموع ۷۵۰ نفر کادر پزشکی، پرستار، پشتیبانی و پرسنل دارد، پیش روی داشت: اندوه اکنون ۷۵درصد از پرسنل این بیمارستان در جزء های مربوط بوسیله مصیبت کرونا مشغول بوسیله خدمت هستند و با توجه به پیش بینی ها مبنی بر احتمال جریان رو به افزایش بیماران داخل روزهای آینده در بخش های اختصاص از جمله آی. سی. یو و سی. سی. یو نیاز بوسیله تجهیزات و امکانات تک احتیاج احساس می شود.

روحانی با قدردانی از تلاش های پزشکان، پرستاران و کادر درمانی این درمانگاه اقدامات آنها را ارزنده وصف کرد و گفت: امیدواریم با مجاهدت جمعی فداکار بسرنوشت شوم دچار کردن بهداشت و علاج از این روزهای سخت  هر چه سریع تیز عبور کنیم.

رئیس جمهور با اشاره بوسیله درخواست مهتر بیمارستان مبنی پیاده شدن احتیاج این مرکز به برگ و امکانات تقریر داشت: وزارت بهداشت و درمان و  نوبت همگی تلاش خویشتن را بخاطر تامین نیازمندی های مراکز بهداشتی و درمانی در سراسر ناحیه بخاطر نمایش خدمات بهتر به مردم به فرمان خواهد گرفت.

استاندار قزوین نیز در این ارتباط ویدئوکنفرانسی با رمز بوسیله دو خدمت رادیکال طالع یازدهم و دوازدهم برای ارتقای سطح خدمات درمانی تو قلمرو و معاون به توسعه بخش های مربوط به بهداشت و تداوی از تلاش های کادر درمانی این استان قدردانی کرد و در پاسخ به سوالات رئیس جمهور آماری از معیار ترددهای نوروزی تو این استان و اقدامات اجرا شده برای مبارزه با بیماری کرونا در راستای سیاست های ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کرد.

کنار این اساس ترددها در استان قزوین نسبت بوسیله سال گذشته ۷۰ درصد کاهش یافته و با توجه بوسیله تعطیلی تمامی مراکز اقامتی، آستان مسافران در این استان صفر بوده است.

استاندار قزوین در پاسخ بوسیله سوال مهتر جمهور مبنی به خشکی امدن این که همدستی مردم درون رعایت مسائل بهداشتی و درمانی چگونه بوده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه مردم استان نسبت به رعایت مسائل بهداشتی و موارد مرتبط با پیشگیری از شیوع این بیماری همکاری منت داشتند و با تلاش مسوولان استان از نظر تامین نیازمندی های ضروری مردم هیچگاه مشکلی درون استان وجود ندارد و مشاغل اساسی مربوط به تامین مایحتاج و اعاشه مردم فعال هستند.

شیخ با شکر از همکاری انسان استان قزوین در تکریم پروتکل های بهداشتی و تکریم از تلاش مسوولان اجرایی در راستای مطمئن نیازمندی های مردم گفت: استان قزوین استانی مهم و به عنوان چهارراه ارتباطی تو منطقه غرب ملک و  مرکز مبصر صنعتی در کشور است و امیدوارم با باهم اتحاد کردن مردم این روزها را سپری کرده و نیمه شعبان که جشن میلاد درگاه ولیعصر(عج) است برای ایران عزیز ما جشن پایان کرونا در قلمرو باشد.

رئیس جمهور درون بستگی ویدئوکنفرانسی با گیرایی اورژانس جاده ای قائم در اتوبان تبریز- آذرشهر درون استان آذربایجان شرقی با گزارش دکتر رحمانی رئیس مرکز فوریتهای پزشکی اورژانس این استان تو سیلان چگونگی ارتکاب اقدامات کنترلی در مبادی ورودی و خروجی این استان و عمل امور درمانی مقدماتی از یکسره تب سنجی و کنترل علائم بیماری کرونا تو مسافرین عبوری صبر گرفت.

بر اساس گزارش مهتر مرکز فوریتهای پزشکی استان آذربایجان شرقی بی قراری اینک غربالگری و تب سنجی داخل مبادی خروجی و ورودی استان و پاسبان راهها ایفا می شود که از این مدل حدود ۱۰ درصد علائم ظاهری ابتلا بوسیله بلای ناگهانی کرونا را داشته اند.

رحمانی در این گزارش اظهار داشت: علیرغم کاهش ۶۰درصدی تردد مسافران در ایام نوروزی به این استان ولی همچنان تماشایی تراکم ترددها و عدم رعایت مسائل بهداشتی از لفظ برخی افراد هستیم که امیدواریم آنها همچنین با رعایت پروتکل ها ما را در ارائه خدمات به مردم کمک کند.

پورمحمدی استاندار آذربایجان خاوری همچنین داخل این ارتباط تصویری گزارشی از روند مراجعه مسافران نوروزی بوسیله این استان داخل سال جدید و اقدامات انجام شده بخاطر کنترل عالمگیر بیماری در این استان ارائه کرد که پیاده شدن این بنیاد تردد مسافران نوروزی در سال سیال نسبت به سال گذشته کاهش داشته و تو بخش بهداشت و درمان علاوه بر امکانات بیمارستانی ایجاد شده، تعداد ۵۰۰ سریر آی. سی. یو تو بخت یازدهم و دوازدهم در این استان ایجاد شده است.

رئیس جمهور با شکر از سعی های مسوولان استان آذربایجان شرقی درون مقدر شدن های مختلف و قدردانی از توجه آدم بوسیله پروتکل های بهداشتی گفت: زیاد خوشحالم که تو دولت یازدهم و دوازدهم دو اقدام مهم داخل مقدر شدن بهداشت و تداوی و فضای رمزی و ارتباطات بوسیله وقوع پیوست که امروز آثار آن را بوسیله خوبی لمس می کنیم.

روحانی افزود: اگر پهنای باند خلق کردن شده و تلاش هایی که در زمینه گشادگی اینترنت تو نقاط متنوع کشور نبود انسان در این روزها که مجبورند در بناء باشند شرایط سخت تری را داشتند.

مهتر جمهور ادامه داد: امیدواریم مردم در روزهای آخر تعطیلات نوروز بوسیله ویژه درون سیزدهم فروردین همچنان پروتکل ها را تعظیم کرده و با ماندن داخل خانه ها به رفع این بیماری در کشور کمک کنند.

عالم نیز درون ارتباط تصویری با شریک زیست فیلتر در شهرک صنعتی هشتگرد واقع درون استان البرز که در این ایام تو زمینه تولید فیلترهای صنعتی و ماسک سه لایه تکاپو می کنند، در جریان قضیه تولیدات این مرکز تولیدی و اقتصادی قرار گرفت.

آقای زمانی مدیرعامل این باهم اتحاد کردن تو گزارشی با اشعار اینکه این واحد تولیدی حجم تولید روزانه ۴۵ هزار ماسک درون سه شیفت را دارا می باشد، گفت: در صورت تامین سرمایه تو گردش، این واحد قادر خواهد بود تولیدات خود را افزودن دهد.

شهبازی استاندار البرز تو این میتینگ ویدئوکنفرانسی در پاسخ به سوال رئیس جمهور مبنی تو زمینه رفت و آمد مسافران نوروزی و چگونگی ارتکاب غربالگری ها در مبادی ورودی و خروجی استان، گفت: استاندارد رفت و آمد مسافران نوروزی از تاریخ ۲۵ اسفند تا ششم فروردین درون استان البرز در سال گذشته ۱۳ میلیون تردد بوده که این رقم امسال بوسیله ۷ میلیون تردد کاهش یافته است.

استاندار البرز با بیان اینکه غربالگری ها درون مبادی ورودی و خروجی استان بوسیله خوبی در حال انجام است گفت: داخل استان البرز همه بخش ها آماده اجرای مصوبات و سیاست های ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.

پیاده شدن ماخذ گزارش استاندار البرز در این استان ۴۵ واحد صنعت در زمینه تولید اقلام بهداشتی مورد احتیاج در مراکز درمانی و بخاطر یکسره مردم در حال فعالیت است.

همچنین استاندار البرز در بیان اقدامات عمل شده برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در این استان گفت: خوشبختانه تعداد افراد رنجور در بیمارستانها رو به کاهش بوده و اورژانس ها نسبت بوسیله ایام پیک، تسکین برنده شده است و غم اینک زیاد از هزار تخت خالی بخاطر مقبول بیماران درون این استان آماده است.

رئیس جمهور با تشکر از مجاهدت فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان و سایر دست اندرکاران در جزء های متنوع ارائه خدمات به آدم پهلو ضرورت تلاش مسوولان برای ارائه خدمات هر چه بهتر به انسان در این ایام و تامین فقر های جمعی و کادر درمانی درمانگاه ها تاکید کرد.

سلیمانی مهتر بیمارستان شهید آیت الله صدوقی یزد همچنین در ارتباط تصویری رئیس جمهور با این مرکز درمانی داخل این استان گزارشی از جریان مراجعه بیماران و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی نمایش کرد.

بر این ماخذ تاکنون بیش از ۲هزار نفر توسط درمانگاه این بیمارستان پذیرش شده اند که حدود ۱۲۰۰ نفر مشکوک بوسیله بیماری کرونا در این مرکز رنجور و از این تعداد ۴۱۶ نفر پس از انجام تست های مربوط، مثبت و خدمات درمانی به آنان ارائه شده است.

مهتر بیمارستان آیت الله صدوقی یزد با ابراز خرسندی از روند کاهشی مراجعه بیماران مبتلا بوسیله کرونا گفت: خوشبختانه با تلاش پزشکان، پرستاران و کادر درمانی این درمانگاه مشکلی در ارائه خدمات بوسیله بیماران وجود ندارد.

مهتر جمهور در این وفاق با سپاس از تلاش ها و فداکاری های جمعی درمانگاه شهید آیت الله صدوقی یزد گفت: دولت در راستای مطمئن فقر های جزء بهداشت و درمان به منظور نمایش خدمات بهتر به مردم از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

روحانی تو این وفاق تصویری با یک بیمار مبتلا بوسیله کرونا که از اتباع افغانستان در ایران وجود نیز گفت وگو کرد.

محمد یسنی شاعر افغانستانی که بوسیله دلیل ابتلا به کرونا در این بیمارستان بستری شده در گفت وگو با رئیس جمهور کشورمان از مجاهدت های کادر پزشکی و درمانی جمهوری اسلامی و نمایش خدمات فوق العاده درمانی به بیماران شکر کرد و گفت: تاریخچه ایران افتخارات زیادی داشته و مطمئنا این همبستگی و خدمات ارزنده روزها و بخاطر غلبه بر مشکلات غصه برگی دیگر به افتخارات ایران خواهد افزود

رئیس جمهور با آرزوی صلح و صفا بخاطر همه بیماران در کشورهای مختلف گفت: از این که می بینیم امروز همه در کنار هم قرار داریم بسیارخوشحال هستیم و این تو حالی است که در فرهنگ ما دستیار بوسیله همنوع یک سرافرازی است همانطور که شاعر بلندآوازه ما اظهار داشته که بنی آدم اعضای یک پیکرند.

روحانی افزود: دو امت ایران و افغانستان همواره تو کنار حزن بوده و در مشکلات مدد رسان یکدیگر بوده اند.

طالبی استاندار یزد در این مناسبت تصویری گزارشی از روند اجرای برنامه ها و محاکمه های ستاد ملی مبارزه با کرونا و ارائه خدمات بوسیله مردم تقریر کرد که بر این اساس استان یزد بوسیله دلیل بستگی با کانون های بنده با بلای ناگهانی کرونا در روزهای اولین عالمگیر به سرعت درگیر این بیماری شده اما با تلاش بخش بهداشت و درمان تو این استان امروز تماشاگر کاهش رجوع بیماران به بیمارستانها هستیم.

استاندار یزد همچنین پیشگاه و دستیار خیرین را از عوامل بسیار مثبت در سیلان کنترل این بیماری درون استان یزد نشانی کرد.

رئیس جمهور پس از شنیدن گزارش استاندار یزد و تکریم از درگاه فعال خیرین در کمک به مردم گفت: یزد به داشتن آدم متدین نیکوکار نامدار است و امیدواریم با سعی همه بخش ها بتوانیم از این مساله به عطا عبور کنیم.

روحانی تو پاسخ به التماس استاندار و رئیس بیمارستان شهید آیت الله صدوقی مبنی کنار تامین بودجه برای ارائه خدمات بهتر بوسیله مردم گفت: در جلسه امروز ستاد اقتصادی بخت بودجه ای بخاطر وزارت بهداشت و درمان در نظر گرفته شد که می تواند تاثیرات مثبتی را داخل نمایش خدمات بهتر داشته باشد.

مهتر جمهور همچنین بیان داشت: همواره نسبت بوسیله تامین نیازمندی های بهداشتی برای جمعی درمانی بیمارستان ها و پس از آنها برای فعالان اقتصادی و کارگران مشغول داخل بنگاه های تولیدی و اقتصادی مداومت داشته ایم که باید داخل این بن درون همگی استان ها تقلا شود.

فقیه اظهار داشت: عالمگیر بلای ناگهانی کرونا باعث شده که ضعف ها در بسرنوشت شوم دچار کردن های مختلف نمایان شود و همگی مسوولان در استان ها باید در راستای شکوفایی این بخش ها تلاش داشته باشند.