تضمینی برای پیوستن واکسن کرونا به ایران حیات ندارد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا بیگلری امروز در مجمع خبری ویدیئوکنفرانس اظهار کرد: قطعی ترین راه تشخیص ویروس کرونا، تست های مولکولی (PCR) است و تست های آنتی بادی یا سرولوژی ارج تشخیصی ندارند و فقط مواجهه افراد با این ویروس را درون گذشته نشان می دهد.

او افزود: سازمان جهانی بهداشت و همه کشورها به این خراج رسیدند که بهینه رویه نمره ویروس کرونا، تست های مولکولی است که از روزهای ابتدایی عالمگیر کرونا تو کشور ما نیز برگزینی شد و درون بکلی سرزمین با یک پروتکل اختصاص اجرایی شد و در حال مهیا ۱۵ هزار تست روزمره مولکولی کرونا داخل کشور انجام می شود.

بیگلری گفت: در حال حاضر بوسیله این اقتدار رسیدیم که تو همگی استان های کشور کار امتیاز کووید ۱۹ را انجام بدهیم و به ۱۲۰ آزمایشگاه تو قلمرو رسیدیم که آزمایش کرونا ارتکاب شود. با توجه به این که تست های تشخیصی کرونا بوسیله دو دسته مولکولی و سرولوژی تقسیم می شوند. تست سرولوژی آثار وجود ویروس کرونا در بدن افراد را تشخیص می دهند.

رئیس انستیتو پاستور ایران اقرار کرد: پس ازآن از پوشش تست های مولکولی درون بیمارستان ها به این بار رسیدیم که این تست ها را برای افرادی که مدال کمتری دارند یا بی علامت هستند هم اجرا بدهیم. با یک برنامه منسجم توانستیم افرادی که به ویروس کرونا مبتلا هستند را نمره داده و زنجیره انتقال را کند کردیم. در اکثر استان ها، نتیجه کار نشان می عدالت که تعداد علیل ها به سرعت کم می شد.

بیگلری گفت: تولید کیت تست های سرولوژی غصه تو سرزمین اجرا شده و حالا می توانیم این تست ها را هم انجام بدهیم و بدانیم که انباشتگی های متنوع چقدر بوسیله این ویروس مبتلا شده اند.

وی تاکید کرد: از مردم می خواهیم به شبکه بهداشت و درمان کشور اطمینان داشته باشند و بدانند موکد ترین نحو تشخیص، تست های مولکولی است و تست های آنتی بادی به هیچ نشانی قیمت تشخیصی ندارند. تست سرولوژی در پیاده شدن تست مولکولی

مهتر انستیتو پاستور ایران پیش روی کرد: یکی از همدستی ها توانست تو زمینه تولید تست های سرولوژی به وهله دهش برسد. این تست ها درون استان های گیلان و قم تحت معاینه استراحت گرفتند. نتیجه مطالعه های انجام شده تو هفته های آینده منتشر می شود. وزارت بهداشت غرض گرفت که در قالب سیستم واگذاری وقتی افراد جدید تست می شوند، از آنها تست سرولوژی نیز انجام شود. تست سرولوژی به انزوا ارزشی ندارد و داخل پهلو تست مولکولی مقدار نمایان می کند.

وی ادامه انصاف: برنامه به این لباس خواهد بود که افراد بعد از انجام تست مولکولی، از آنها بخاطر تست سرولوژی هم میزان گرفته شود. این موضوع باعث می شود که بدانیم چند درصد افراد جامعه با این ویروس مواجهه شده اند. تست سرولوژی بخاطر مطالعه اپیدمیولوژی بوسیله حکم می رود. آخرین وضعیت واکسن کرونا

بیگلری در ادامه درباره وضعیت تاسیس واکسن کرونا در جهان گفت: کشورهای زیادی برای تولید واکسن کرونا سعی می کنند. یک سوال این است که آیا از نظر علمی می توانیم بخاطر این بیماری واکسن بسازیم یا نه. باید به این پرسیدن پاسخ بدهیم که آیا آنتی بادی های بدن افراد تو رخ ابتلا به این ویروس، ساخته می شود خواه خیر.

رئیس انستیتو پاستور ایران ادامه عدل: فرض را به خشکی امدن این می گذاریم که سیستم ایمنی بدن افراد در برابر این ویروس آمادگی پیدا می کنند. چنانچه گروهی درون یک ناحیه ویژه این واکسن را بسازد، یک کارخانه قادر بوسیله تامین واکسن برای ۷ میلیارد نفر جمعیت جبر زمین نخواهد حیات و تو مولود هر کشوری باید بوسیله خاطر ساختن واکسن بخاطر خویشتن باشد.

وی تاکید کرد: دانش متخصص ما در تشخیص از هیچ کشوری پایین تر نیست. تو بالا تحریم ها توانستیم بهترین متد تشخیصی را درون کشور پیاده کنیم. در زمینه واکسن غم بصیرت متخصص ما از سایر کشورها درمانده تر تراشیدن. اگر قلمرو دیگری بوسیله تولید واکسن دست مشهود بطی ء غصه بخاطر مهندسی وارونه باید علم پایه را داشته باشیم. منطق می گوید که باید به سمت تولید واکسن برویم که این فقره در ایران آغاز شده و داخل انستیتو پاستور هم روی چند محور داخل این بنیاد داریم امر می کنیم. ضمانت رسیدن واکسن کرونا بوسیله ایران

رئیس انستیتو پاستور ایران درون پاسخ به سوالی درباره کفالت رسیدن واکسن کرونا به قلمرو در صورت تولید در سایر کشورها، اظهار کرد: انستیتو پاستور ایران جزو شبکه انستیتو پاستورهای دنیاست و با سایر کشورها تبادل علمی دارد. وقتی آلمان خودش به کیت نیاز داشت، صادرات کیت را که مقاطعه کرده بود، پیمانه کرد.

بیگلری گفت: پیش بینی ما این است که تو مورد واکسن هم همین اتفاق می افتد. هر کشوری که واکسن را بسازد، مردم خودش را مقدم می داند. اکنون مقدور است سازمان جهانی بهداشت بگوید قسط درون سلامت کار می کند که کشورها با توزیع یکسان از واکسن نصیب مند شوند.

وی افزود: البته فرض کنید ۵۰۰ واکسن به ما دادند، این واکسن را به چه کسانی باید بدهیم؟ بهینه راهکار این است که سرزمین خودش آماده شود. چنانچه امروز در نمره ایستادیم و اشتباه سایر کشورها را انجام ندادیم، حاصل کار و آمادگی انستیتو پاستور است که از دی ماه بخاطر تست های تشخیصی مقدمه شده بود. برای واکسن هم در حال کار هستیم تا بصیرت فنی روز دنیا را داشته باشیم.

بیگلری امتداد رحم: از دنیا تعاقب نیستیم و این را داخل نمره ویروس مدلل کردیم. در مورد واکسن غم این طور اندیشه نمی کنیم که نمی توانیم واکسن را بسازیم

مهتر انستیتو پاستور ایران با رمز به این که ایران استثنایی ترین حالت را داخل دنیا در مورد کووید ۱۹ داشت، افزود: همیشه این سوال را از خودم پرسیدم که اگر زخم انسانی رخ بدهد، آیا کشورهای غربی بوسیله کمک ما می آیند یا بایکوت ها را آسان تر می کنند؟ پاسخ این بود که فقط خودمان باید بوسیله فکر باشیم و واکسن را بسازیم. نفوذ پلاسمادرمانی بخاطر کووید ۱۹

مهتر انستیتو پاستور ایران درباره پلاسمادرمانی همچنین بیان کرد: وقتی از ماهیت بیماری زایی یک ویروس اطلاع زیادی نداریم، باید ببینیم در خون گشایش یافتگان چه عواملی وجود دارد که باعث بهبودی شده است.

بیگلری افزود: یک تئوری می گوید که اگر پلاسمای خون افراد بهبود یافته گرفتن شود، در پلاسمای خون آنها عواملی بود دارد که می تواند بوسیله بهبودی سایرین کمک یواش. این حکم در سازمان انتقال خون سرزمین آغاز شده است و با توجه به چاره های انجام شده، دستور کار خوبی در این زمینه مبدا شد. نتایج آن باید بگذرد و تعداد افراد درمان یافته فاحش شود. کند کردن زنجیره انتقال ویروس

بیگلری گفت: غرض ما این حلق که از همه افراد در خیابان تست کنیم. پروگرام این است که افراد مدال داری که به سامانه های بهداشتی رجوع کردند و اطرافیان آنها را بررسی کنیم. این حکم می تواند زنجیره انتقال ویروس را کند کند.

وی ادامه داد: همگی کشورها یک هدف را متعاقب می کنند و هیچ کشوری نمی تواند ادعا کند که زنجیره انتقال را کاملا کند می کند. حتی آلمان هم می گوید که زنجیره انتقال را می خواهند کند کنند تا سیستم درمانی توان تاب آوری داشته باشد. سیستم احاله ما هرچقدر بیماریابی کند، سقف ۴۵ هزار تست روزانه ما کافی است. جواب تست بوسیله کیفیت نمونه برداری بستگی دارد

رئیس انستیتو پاستور ایران تقریر کرد: جواب تست از نحوه مدل گیری پاسخ می گیرد. اگر نمونه گیری به درستی ارتکاب نشود، جواب تست هم درست نخواهد بود. مقدور است در اوایل مصیبت یا اواخر آن، تعداد ویروس هایی که در کشور دماغ و گلو وجود دارد، کم باشد. همین تعداد کم ممکن است تست های محزون شده درون اوایل تست، مثبت نباشد. تو انتهای بیماری بی قراری همین طور است و امکان دارد ویروس مرده باشد و فقط ژنوم آن بود دارد و تست مثبت نشان داده شود.

وی افزود: بخاطر بالا بردن قدرت تست، نیکوترین اسلوب این است که حداقل دو نمونه خمود شود. اگر یک نمونه مثبت شود، باید فرد را مثبت تخیل کنیم. جهت اضافه شناسایی مبتلایانی که حال بدی ندارند

بیگلری درباره سبب افزایش موارد مثبت شناسایی شده بی قراری گفت: یکی از مواردی که مشاهده می شود این است که تعداد و آمار موارد مبتلا رفعت می رود، بستری و اجل و میر کاهش می یابد. برای اینکه تا چند هفته قبل از بیماران رنجور در درمانگاه ها تست محزون می شد.

رئیس انستیتو پاستور ایران افزود: اگر ۱۰ نفر بوسیله درمانگاه مراجعه می کردند و حتی تست یک نفر مثبت بود، بقیه را آلوده می کرد. وقتی مطمئن شدیم که می توانیم بیمارستان ها را پوشش بدهیم، ظرفیت افزودن را به سمت بیماران سرپایی بردیم. این بیماران دچار تب، سرفه، تنگی نفس هستند و علائمی دارند، ولی هنوز سرپا هستند. بعد از تست این افراد، سراغ خانواده آنها می رویم و خود به خود تعداد موارد مثبت که حال بدی ندارند بالا می رود.