آمریکا باردیگر اشتهار ایران را در فهرست سیاه استراحت عدالت

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته (چهارشنبه 24 اردیبهشت) همزمان با سفر «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا به اراضی اشغالی اعلام کرد که ایران را بوسیله همراه چهار کشور دیگر یعنی کوبا، ونزوئلا، سوریه و کره شمالی بوسیله دلیل آنچه که عدم همکاری طولانی با ایالات متحده در بن مبارزه با تروریسم توصیف کرده، در مسوده سیاه راحتی داده است.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی چین «شینهوا»، وزارت خارجه آمریکا مدعی شده است که پنج کشور مذکور در سال ۲۰۱۹ با تلاش های آمریکا در مبنا مبارزه با تروریسم شریک شدن نکرده اند.

این اقدام وزارت خارجه آمریکا همزمان با افترا زنی های روز گذشته پامپئو ثمر ایران داخل اراضی اشغالی رخ پژمان است.

پامپئو داخل مجمع خبری مشترک با «بنیامین نتانیاهو» مقدمه وزیر رژیم صهیونیستی، با ژستی انسان دوستانه ضمن مستنطق کردن دولت ایران گفت که جمهوری اسلامی ایران حتی در وضعیت فعلی که انسان این سرزمین به شدت در تکاپو و تحت ضیق و باکرونا اسیر هستند، از منابع خود بخاطر «تحریک اقدامات تروریستی» در بکلی جهان سوء استفاده می نرم و «این سیلان ریشه افرادی که این سرزمین را هدایت می کند، آشکار می سازد».

واشنگتن در حالی ایران و چهار کشور دیگر را به عدم همکاری با تلاش های آمریکا در مقابله با تروریسم متهم کرده است که نیروهای آمریکایی پایین تر امر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا درون تاریخ سومین ژانویه ۲۰۲۰ (۱۳ دی ماه ۹۸) در اقدامی تروریستی که بسیاری از یکسره برخی مقام های آمریکایی آن را اقدامی جنگی توصیف کردند، سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه را به همراه یارانش تو نزدیک فرودگاهی تو بغداد به شهادت رساندند.

آنطور که خبرگزاری «دویچه وله» آلمان گزارش کرده است، یکی از پیامدهای قرارگیری در لیست سیاه آمریکا، منع صادرات نظامی آمریکا به کشورهایی است که داخل این لیست فراغت گیرند.

در هفته های اخیر، مقام های آمریکا از جمله «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا دست و پازدن های خود را سخت گیری بخشیده اند به امید آنکه بتوانند، قطعنامه بایکوت های راه اندازی ملل علیه ایران را که در اکتبر ۲۰۲۰ (اواخر مهرماه و اوایل آبان ماه) منقضی می شود، تسلسل کنند.

در همین راستا، «برایان هوک» نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا داخل امور ایران روز گذشته (چهارشنبه) هنگام یادداشتی در نامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» کود دیگر ادعاهای دیگر مقام های کشورش درون خصوص تلاش بخاطر تمدید تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران و داخل صورت عدم موفقیت، مسترد داشتن تمامی تحریم های سازمان ملل ثمر جمهوری اسلامی ایران را اعاده کرد.

وی مدعی شد که واشنگتن «در هر رخ»، وجهه می کند که تحریم های تسلیحاتی ایران کنار جای خویشتن باقی بماند.