بدترین خوردنی ها بخاطر کودکان بسیار کوشا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برنا؛ بدترین مواد غذایی برای بیش فعالان می تواند همان دشمن های پا بر جا برای وضعیتشان باشد برای این که علائم بسیار فعالی را بهتر مدیریت کنید، باید بدانید که چه بخورید و از چه غذاهایی استنکاف کنید.

در این مطلب چند تک از بدترین غذاها را برای افراد بیش کوشا معرفی می کنیم.

1. هر نحو غذای سرخ کردنی

عموما همه افراد باید تا جایی که می توانند از غذاهای سرخ کردنی اجتناب کنند. غذاهای سرخ کردنی کالری بالایی دارند ولی کالری هایی که هیچ خاصیتی برای فرد ندارد و در واقع به آن ها کالری ای خالی می گویند . این کالری ها فاقد ویتامین ها و مواد مغذی برای بدن هستند و درون ریشه پروسه سرخ کردن یک غذا باعث از بین بردن مواد مغذی درون ماده غذایی می شود .

2. محصولات لبنی

تحقیقات علامت داده است که یکی دیگر از چیزهایی که نباید به کودکان بیش فعال داد ، محصولات لبنی می باشد و مشخصا محصولاتی مانند ماست باعث افزایش رفتار آشفته می شود و این محصولات را همچنین باید درون سواد غذاهای ممنوعه قرار دهید . کودکان زیاد فعال می توانند به جای مصرف شیر گاو از شیر سویا استفاده کنند. این شیر علاوه کنار تأمین کلسیم، اسیدهای چرب ضرورینیز بوسیله بدن کودک می رساند.

3. غذا حاوی گلوتن

محققان به این نتیجه رسیده اند که درصد بالای افراد و کودکان مشغول بوسیله بیش فعالی ، دریافتن بالایی بوسیله گلوتن دارند و می قابلیت گفت که 70 درصد از این افراد به گلوتن حساسیت دارند . 

درک بوسیله گلوتن خاصیت زیادی روی عملکرد مغز و پروسه های ذهنی متشابه حافظه و دستور کار ریزی دارد. بسیاری از افراد این موضوع را بیدار نمی شوند تا اینکه مصرف آن را قطع کنند .حال می توانید این کار را تجربه کنید و 30 روز را بدون خوردن گلوتن بگذرانید و نتایج را ببینید .

آشنایی با رویه های کنترل کودکان بیش فعال

4. رنگ خوردنی

ارتباط زیادی بین افزایش متجاوز فعالی و رنگ های جعلی غذاها وجود دارد و بیشتر این غذاها اشتراکات زیادی با بی آرامی دارد :معیار قند بالا ، پروسه فرآوری شده ، رنگ زیاد.

بسیاری از افراد خیال می کنند که ماهیت قند و غذاهای فرآوری شده بزرگ ترین مشکلات را به وجود می آورد اما نباید طعم جزیی بدلی آن را نادیده گرفت که این رنگ ها فعالیت فرد و یا نوزاد را تا وزن اضافی افزودن می دهد و پس تا جایی که می توانید از دادن این غذاها به کودک خویشتن خودداری کنید . پفک و انواع اسنک ها و فست فودها سرشار از مواد نگهدارنده، رنگ های خوراکی مصنوعی هستند. شما باید به مرور چیپس و پفک و … را از برنامه غذایی کودکتان حذف کرده و بوسیله جای آن خوراکی های سالم تیز و شوهردار را جایگزین کنید.

5. گوشت و پنیر فراوری شده

گوشت ها و پنیرهای فراوری شده نیز در این لیست فراغت می گیرد و استفاده زیاد ان ها باعث افزایش بیش فعالی می شود و درون واقع خویشتن این غذاها عاملی برای بیش فعالی همچنین هستند .

مجاهدت کنید که این غذاهای فرآوری شده را با انواع طبیعی جایگزین کنید و مواد غذایی غنی و طبیعی را همراه با سبزیجات و میوه های تازه را به خردسال خود بدهید و تا جایی که می توانید از این غذاها امساک کنید .

6. نوشیدنی های آماده

به عنوان یک پدر مادر قطعا متوجه فرع کودک خود به نوشیدنی های بسته بندی شده شده اید و از طرفی برای تسکین کردن آن ها هیچ راهی ساده تر از خریدن این نوشیدنی ها وجود ندارد .

متاسفانه بر خلاف راحتی تهیه این محصولات باید گفت که نوشیدنی ها قند بسیار فوقانی دارد و در واقع می توان گفت که ضرر آن ها با شربت انطباق می کند .

برای اینکه متجاوز فعالی نوزاد خود را مدیریت کنیم ، باید میزان قند مصرفی را در آن ها کاهش دهیم و تا جایی که می توانید آب را جایگزین این نوشیدنی ها کنید .

چنانچه کودکتان میل زیادی به نوشابه و آب میوه دارد به جای نوشیدنی های آماده درون منزل برای او نوشیدنی و اسموتی های خانگی بسیار خوشمزه و کاری تدارک کنید.

7. نوشابه

اگر علائم متجاوز فعالی را در کودک خویشتن مشاهده کرده اید ، از دادن مشروب به او خودداری کنید که این نوشیدنی حاوی آلکالوئید و نرخ یدکی قند است و موجب تشدید اختلال بسیار فعالی داخل او می شود .

8. شکلات

شکلات نیز به نوشابه شباهت زیادی دارد چون قند بسیار فوقانی دارد . شکلات ها ویتامین ها و مواد معدنی زیادی ندارند و باعث تشدید بسیار فعالی می شوند .

9. نوشیدنی های انرژی زا

این نوشیدنی ها به قرار تو دسترس هستند و تو بین نوجوانان طرفداران زیادی دارند .اگر کودک یا نوجوان شما بوسیله اختلال بیش فعالی مبتلاست هرگز نباید از این نوشیدنی ها مصرف نرم . نوشیدنی های انرژی زا حاوی قند ، کافئین، محرکهای جایگزین، اثر جزیی های تقلبی و طعم دهنده ها می باشند 

10. بستنی

کودکان متجاوز کوشا نمی توانند کازئین (پروتئین مخصوص شیر) را تاب کنند بنابراین با نوشیدن بستنی علائم آن ها تشدید می شود . خوردن بستنی را در کودکان بیش کوشا غدغن نکنید اما نگذارید آنها روزمره بستنی مصرف کنند . مصرف هفته ای یکبار بستنی مشکلی بخاطر آنان ایجاد نمی کند.

11. انواع فست فودها

فست فودهایی متشابه سیب ارضی سرخ کرده، ساندویچ ها و پیتزاها که دارای کالری زیادی هستند و هیچ قیمت غذایی ندارند را بوسیله کودکان بسیار فعال ندهید زیرا مصرف این فست فودها تو کامل مدت باعث خلق کردن افت ویتامین می شوند. هبوط ویتامین نیز عاملی برای سخت گیری این اختلال است . چنانچه داخل تهیه فست فودها ، از گوشت قرمز زیادی استفاده شود ، مصرف این نوع فست فود باعث تشدید دفعات و شدت بروز علائم می شود.